Na przykład nadmiar cukru może sprzyjać rozwojowi bakterii

Na przykład nadmiar cukru może sprzyjać rozwojowi bakterii

No Comments

Na przykład nadmiar cukru może sprzyjać rozwojowi bakterii

Autor: Becky Upham 2 października 2020 r.

5 rzeczy, które należy wiedzieć o przepisach dotyczących kontroli urodzeń tego lata

Sąd Najwyższy orzekł, że pracodawcy mogą odmówić objęcia kontrolą urodzeń zgodnie z ustawą o przystępnej cenie, jeśli mają charakter religijny lub moralny. . .

Autor: Cheryl Alkon17 lipca 2020 r.

Monitorowanie ruchów w macicy może pomóc w zapobieganiu martwym urodzeniom

Program profilaktyczny Count the Kicks może oszczędzić niektórym rodzinom utraty ciąży w późnym okresie ciąży.

Autor: Shari Roan 2 lipca 2020 r."

Jednym z wielu powodów, dla których kobiety w ciąży są narażone na zwiększone ryzyko ZUM: rosnąca macica może uciskać pęcherz. iStock (2)

Według badań opublikowanych w American Journal of Medicine, infekcje dróg moczowych (ZUM), znane również jako infekcje pęcherza moczowego, są najczęstszym rodzajem diagnozowanych obecnie infekcji bakteryjnych. Badania sugerują, że około 31 procent kobiet w ciąży będzie miało objawowe lub bezobjawowe (bez objawów) ZUM podczas ciąży. ZUM występują, gdy bakterie dostają się do zwykle sterylnych dróg moczowych i namnażają się, powodując bolesne oddawanie moczu i inne objawy. Pewne czynniki w czasie ciąży zwiększają prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Oto, co musisz wiedzieć, aby zachować zdrowie Ciebie i Twojego dziecka.

POWIĄZANE: 8 domowych środków na objawy zakażenia dróg moczowych (ZUM)

Dlaczego ZUM są powszechne u kobiet w ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży, anatomia twoich dróg moczowych faktycznie się zmienia. Na przykład, twoje nerki stają się większe, a rosnąca macica może uciskać moczowody i pęcherz. Z powodu tej kompresji pełne opróżnienie pęcherza podczas ciąży staje się trudniejsze. Ponadto podczas ciąży wzrasta poziom progesteronu i estrogenu, co może osłabiać pęcherz i moczowody. Ciąża zmienia również skład moczu, zmniejszając kwasowość i zwiększając ilość białka, hormonów i cukru w ​​moczu. Na przykład nadmiar cukru może sprzyjać rozwojowi bakterii. Wszystkie powyższe przyczyniają się do zwiększonej szansy na rozwój ZUM w ciąży. Dlatego zaleca się, aby wszystkie kobiety w ciąży otrzymały badanie i posiew moczu w 12-16 tygodniu lub podczas pierwszej wizyty prenatalnej.

POWIĄZANE: 7 rzeczy, które anestezjolog chce, abyś wiedział o bólu

ZUM według trymestru ciąży

Twoje ryzyko ZUM wzrasta od 6 tygodnia ciąży; szanse na ZUM różnią się w zależności od trymestru.

Pierwszy trymestr

Około 41 procent ZUM jest diagnozowanych w pierwszym trymestrze ciąży. Ponieważ zachorowanie na ZUM w pierwszym trymestrze ciąży jest tak częste, grupa zadaniowa ds. usług prewencyjnych w USA zaleca, aby Twój lekarz wykonał analizę moczu i posiew moczu podczas pierwszej wizyty prenatalnej. To zalecenie obowiązuje niezależnie od tego, czy masz objawy ZUM, czy nie.

Drugi trymestr

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom około połowy mniej kobiet w ciąży diagnozuje się ZUM w drugim trymestrze niż w pierwszym trymestrze.

Trzeci trymestr

W porównaniu do drugiego trymestru liczba kobiet, u których wystąpiło ZUM w trzecim trymestrze, jest prawie o połowę mniejsza. Jednak według badań opublikowanych w Archives of Medical Science, 80 do 90 procent ostrych infekcji nerek w ciąży (wiele spowodowanych postępem nieleczonego ZUM) występuje w drugim i trzecim trymestrze ciąży. W związku z tym zaleca się powtórną posiew moczu również w trzecim trymestrze ciąży.

Częste objawy ZUM u kobiet w ciąży

„Chociaż łagodnie bolesne oddawanie moczu w czasie ciąży często może oznaczać infekcję drożdżakową, a nie ZUM, zawsze najlepiej jest skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy”, mówi Heather Bartos, MD, położnik ginekologiczny w Cross Roads w Teksasie. W końcu badania sugerują, że około 18 procent ZUM występujących w czasie ciąży to objawowe ZUM, co oznacza, że ​​obecne są charakterystyczne oznaki i objawy ZUM:

Silna i częsta potrzeba skorzystania z łazienki.Palenie podczas oddawania moczuRegularne oddawanie tylko niewielkich ilości moczuMętny, czerwony, różowy lub koloru coli moczNieprzyjemnie pachnący mocz Ból miednicy, zwykle w środkowej części miednicy

Kobiety w ciąży są również bardziej podatne na bezobjawowe ZUM, co oznacza, że ​​w moczu znajdują się znaczne ilości bakterii, ale układ moczowy jest wolny od oznak i objawów. Brak objawów nie oznacza jednak, że bezobjawowe ZUM są łagodne. „Bezobjawowe ZUM może prowadzić do objawowego ZUM, a nawet infekcji nerek” – mówi dr Bartos. W rzeczywistości badania pokazują, że jeśli bezobjawowe ZUM nie będą leczone, u 30 procent kobiet w ciąży rozwinie się objawowe ZUM, a u połowy tych kobiet ostatecznie zostanie zdiagnozowane ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek (infekcja nerek). Aż 23 procent będzie miało nawrót infekcji nerek podczas tej samej ciąży. Ważne jest, aby pamiętać, że klasyczne objawy ZUM, takie jak częste i bolesne oddawanie moczu, mogą, ale nie muszą, wystąpić w przypadku infekcji nerek. Oto kilka znaków, na które należy zwrócić uwagę:

Typowe objawy objawowego ZUM

gorączka wysoka dreszcze i dreszcze (nagłe uczucie zimna z dreszczami) ból głowy nudności lub wymioty ból w dole pleców ból w bokach (często po prawej stronie) możliwe zmniejszenie ilości wydalanego moczu

Czy ZUM są niebezpieczne podczas ciąży?

„ZUM mogą szybko rozwinąć się w infekcję nerek w czasie ciąży, co może być znacznie bardziej niebezpieczne niż infekcja nerek u kobiet niebędących w ciąży” – mówi Bartos. „Ciężkie infekcje mogą prowadzić do problemów z oddychaniem i sepsy, co z kolei może prowadzić do przedwczesnego porodu, a nawet konieczności pilnego porodu. „Poza infekcją nerek, samo posiadanie ZUM w czasie ciąży wydaje się być czynnikiem przyczyniającym się do niskiej masy urodzeniowej. Według metaanalizy opublikowanej we wrześniu 2018 r. w czasopiśmie Medicine kobiety, które mają ZUM w ciąży, mają również 1.31-krotnie większe ryzyko rozwoju stanu przedrzucawkowego, powikłania ciąży charakteryzującego się wysokim ciśnieniem krwi. Uważa się, że ZUM może zmienić odpowiedź zapalną kobiety w ciąży, co może wywołać stan przedrzucawkowy.

POWIĄZANE: Krajowy Dzień Okresu to 19 października

Czy ZUM podczas ciąży może zranić dziecko?

Możliwie. „Sam ZUM nie szkodzi dziecku bezpośrednio” – mówi Bartos. „To niepowodzenie w leczeniu ZUM może powodować takie rzeczy, jak przedwczesny poród lub, rzadko, zakażenie worka owodniowego. ” Na przykład badania opublikowane w American Family Physician pokazują, że leczenie kobiet w ciąży z bezobjawowymi ZUM zmniejsza częstość porodów przedwczesnych i niemowląt o niskiej masie urodzeniowej. Dlatego ważne są badania przesiewowe i szybkie leczenie.

Czy ZUM może powodować skurcze podczas ciąży?

Według badań opublikowanych w Journal of the Chinese Medical Association infekcje clean vision allegro dróg moczowych nie są związane z porodem przedwczesnym. Jednakże, jeśli infekcja dróg moczowych nie jest leczona, może rozwinąć się w infekcję nerek. A infekcja nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek) podczas ciąży może nieznacznie zwiększyć twoje szanse na wczesne skurcze i poród. Badania opublikowane w American Journal of Obstetrics & Ginekologia zauważa, że ​​kobiety, u których zdiagnozowano ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek w ciąży, mają 10,3% szansy na poród przedwczesny w porównaniu z 7,9% szansą wśród kobiet bez infekcji nerek w czasie ciąży.

POWIĄZANE: Typowe typy infekcji pochwy

Czy ZUM różnią się w trymestrze?

W 6 tygodniu ryzyko ZUM zaczyna wzrastać, przy czym dwie piąte ZUM występuje w pierwszym trymestrze ciąży. Ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia ZUM w pierwszym trymestrze, grupa zadaniowa ds. usług prewencyjnych USA zaleca kobietom w ciąży wykonanie badania moczu i posiew moczu podczas pierwszej wizyty prenatalnej – niezależnie od tego, czy mają objawy ZUM, czy nie. Według Centers for Disease Control and Prevention w drugim trymestrze ZUM zdiagnozowano u około połowy mniej kobiet w ciąży niż w pierwszym trymestrze, a w trzecim trymestrze liczba ta jest prawie o połowę zmniejszona. Jednak według danych opublikowanych w Archives of Medical Science, 80 do 90 procent ostrych infekcji nerek w ciąży (wiele spowodowanych postępem nieleczonego ZUM) występuje w drugim i trzecim trymestrze, więc kobiety w ciąży powinny mieć powtórny mocz kultura w trzecim trymestrze.

POWIĄZANE: Marzec jest miesiącem świadomości endometriozy

Jakie są opcje leczenia ZUM bezpieczne dla ciąży?

Jak leczyć ZUM w czasie ciąży? Jest to podobne do tego, jak leczysz ZUM, gdy nie jesteś w ciąży — z kilkoma kluczowymi różnicami. Krótka antybiotykoterapia to standardowe leczenie bezobjawowych i objawowych infekcji dróg moczowych, które występują w czasie ciąży. Istnieją jednak dwa ważne kontrasty w leczeniu ZUM u kobiet w ciąży i kobiet niebędących w ciąży. Po pierwsze, bezobjawowe ZUM zdiagnozowane w pierwszym trymestrze ciąży leczy się antybiotykami, podczas gdy infekcje u kobiet niebędących w ciąży często nie są leczone w ten sposób. (Poza ciążą bezobjawową bakteriomocz zwykle nie leczy się antybiotykami.) Również preferowane leki antybiotykowe stosowane w leczeniu ZUM w ciąży często różnią się od tych, które byłyby stosowane, gdy pacjentka nie jest w ciąży. Na przykład następujące antybiotyki nie są związane z żadnymi wadami wrodzonymi, dlatego prawdopodobnie można je bezpiecznie stosować w dowolnym momencie ciąży:

Penicyliny Amoksycylina, ampicylina i augmentyna należą do tej grupy. Erytromycyna Niektóre nazwy marek to Ery-Tab, Akne-Mycin, E.E.S. Eryc i Pediamycin. Cefalosporyny Keflex (cefaleksyna) to cefalosporyna.

Przed przepisaniem któregokolwiek z tych leków należy wziąć pod uwagę historię ZUM i wzorce oporności.

Ponieważ niektóre antybiotyki stwarzają potencjalne ryzyko wad wrodzonych (bezmózgowia, wad serca i rozszczepu podniebienia), gdy są przyjmowane w pierwszym trymestrze, są uważane za leczenie pierwszego rzutu tylko w przypadku ZUM występujących w drugim i trzecim trymestrze. Kolegium Położników i Ginekologów. Przepisywanie antybiotyków wymienionych poniżej w pierwszym trymestrze ciąży jest uważane za właściwe tylko wtedy, gdy nie są dostępne żadne inne odpowiednie alternatywne metody leczenia:

Nitrofurantoina Macrobid, Furadantin i Macrodantin należą do tej kategorii. Sulfonamidy Bactrim (trimetoprim-sulfametoksazol) są częścią tej klasy.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, co przepisuje Twój lekarz, ponieważ pomimo ostrzeżeń, nitrofurantoina pozostaje najczęściej przepisywanym antybiotykiem w pierwszym trymestrze ciąży.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu kobiet!

Najnowsze infekcje dróg moczowych

Terapia hormonalna może zapobiegać ZUM u kobiet po menopauzie

Badania sugerują, że leczenie terapią hormonalną (HT) może pomóc w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych (ZUM) u starszych kobiet.

Autor: Meryl Davids LandauLipiec 23, 2020

Przyczyny i czynniki ryzyka ZUM

Infekcje dróg moczowych występują, gdy szkodliwe bakterie dostają się do cewki moczowej – przewodu odprowadzającego mocz z organizmu. Czynniki ryzyka ZUM mogą się różnić. . .

Autor: Lindsey KonkelMarzec 30, 2020

Czy olejki eteryczne mogą pomóc bezpiecznie pozbyć się ZUM?

Dowiedz się, jak aromaterapia może pomóc w leczeniu infekcji dróg moczowych.

Meryl Davids Landau25 marca 2020 r.

Przewodnik dla rodziców dotyczący ZUM u dzieci: objawy, diagnoza, leczenie i nie tylko

Przyczyny ZUM są takie same u dorosłych i dzieci, ale objawy i leczenie różnią się.  

Autor: Holly PevznerMarzec 23, 2020

Czy picie octu jabłkowego może pomóc w pozbyciu się ZUM?

Niektóre naturalne środki zaradcze są świetne na ZUM. Ocet jabłkowy nie jest jednym z nich.

Autor: Lindsey KonkelMarzec 18, 2020

Dieta wegetariańska powiązana z obniżonym ryzykiem infekcji dróg moczowych

Badania sugerują, że dieta zawierająca więcej owoców i warzyw oraz mniej mięsa może zmniejszyć obecność szkodliwych bakterii wywołujących ZUM.

Autor: Becky Upham 31 stycznia 2020 r.

Badania sugerują, że picie większej ilości wody prowadzi do mniejszej liczby infekcji dróg moczowych

Stosowanie antybiotyków w przypadku ZUM jest rzadsze w badaniach nad nawracającymi infekcjami.

By Cheryl Alkon Październik 1, 2018

7 zaskakujących czynników ryzyka infekcji dróg moczowych

Oto, co powinieneś wiedzieć o podstępnych przyczynach tych nieszczęsnych infekcji i co możesz zrobić, aby się chronić.

By Stacey ColinoMaj 3, 2018

Nowe badanie wykazało, że nadmierne siedzenie może uszkodzić układ moczowy

Jeśli spędzasz długie godziny siedząc przy biurku lub ćwiczysz mało lub wcale, konsekwencje mogą ucierpieć na drogach moczowych.

By Stacey ColinoMarzec 21, 2018

Nowy test może sprawić, że diagnoza kamieni nerkowych będzie znacznie wygodniejsza

Małe badanie pilotażowe sugeruje, że pewnego dnia pacjenci będą mogli wykonać proste badanie moczu w domu lub w gabinecie lekarskim, aby zobaczyć, co jest przyczyną. . .

Lisa Rapaport 27 maja 2020 r."

Łagodny przerost gruczołu krokowego lub przerost prostaty jest częstym problemem u starszych mężczyzn. iStock

Łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH) to stan, w którym prostata mężczyzny powiększa się nienormalnie z powodu przerostu tkanki prostaty.

Kiedy prostata się powiększa, naciska na cewkę moczową i pęcherz, potencjalnie blokując przepływ moczu i powodując problemy z moczem.

Powiększenie prostaty nie jest jednak rakowe (to "łagodny") i nie wiąże się z wyższym ryzykiem zachorowania na raka. Ale rak prostaty i BPH mogą wystąpić w tym samym czasie.

Powiększenie prostaty jest najczęstszym problemem prostaty u mężczyzn po 50. roku życia. (

Co to jest gruczoł krokowy?

Gruczoł krokowy jest częścią męskiego układu rozrodczego. I choć nie jest niezbędna do przetrwania, jest niezbędna do reprodukcji.

Gruczoł krokowy wytwarza płyn sterczowy, który stanowi 20 do 30 procent objętości płynu nasiennego (nasienia).

Bez płynu gruczołu krokowego plemniki nie działałyby prawidłowo — płyn zawiera niezbędne enzymy, białka i minerały, które chronią i odżywiają plemniki. (3)

Zasadowość płynu prostaty pomaga również plemnikom przetrwać w kwaśnym środowisku pochwy. (4)

Podczas orgazmu mięśnie prostaty wyciskają płyn gruczołu do cewki moczowej, gdzie miesza się on z plemnikami i innymi składnikami nasienia. Ten skurcz pomaga również wypchnąć płyn nasienny z organizmu. (5)

Co powoduje łagodny przerost prostaty?

Przez całe życie człowieka prostata przechodzi przez dwa główne cykle wzrostu. Pierwszy pojawia się we wczesnym okresie dojrzewania, podczas którego prostata podwaja swoją wielkość, a drugi zaczyna się około 25 roku życia i trwa przez resztę życia mężczyzny.

Łagodny przerost gruczołu krokowego może wystąpić na każdym etapie wzrostu, ale najczęściej występuje w drugiej fazie. (2)

Przyczyny BPH nie są dobrze poznane, ale eksperci uważają, że jest to związane ze starzeniem się i hormonami.

Jedna z teorii sugeruje na przykład, że akumulacja wysokiego poziomu dihydrotestosteronu (DHT) – hormonu zaangażowanego w rozwój i wzrost prostaty – u starszych mężczyzn może zachęcać komórki prostaty do dalszego wzrostu. Inny sugeruje, że winny może być wysoki stosunek estrogenu do testosteronu (który zmniejsza się wraz z wiekiem mężczyzn). (6)

Rozpowszechnienie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i czynniki ryzyka

Ryzyko BPH wzrasta z roku na rok po ukończeniu 40. roku życia mężczyzny, ale szacunki dotyczące częstości występowania BPH w różnych grupach wiekowych są różne.

Według Fundacji Raka Prostaty dwadzieścia procent mężczyzn po pięćdziesiątce ma BPH, podczas gdy 60 procent mężczyzn po sześćdziesiątce ma go, a 70 procent mężczyzn po siedemdziesiątce ma. (1)

No comments.

error: Alert: Content is protected !!
Customer service kami siap untuk menjawab, berikan pertanyaan anda, apa saja...
WeCreativez WhatsApp Support
Koordinator Boarding
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Koordinator Sarana & Prasarana
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Koordinator Terapi
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Koordinator Kurikulum
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Koordinator Rumah Produksi
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Humas
Available